Zilchusianie

Potoczna nazwa dla grupy 160 najwierniejszych spośród wiernych Zilchusa w domenie Twardy Ząb. Zilchusianie to formacja religijno-paramilitarna (zdecydowanie bardziej religijno), którą Bertrand Czarne Ostrze podzielił na 4 formacje:

Zilchusianie nie muszą nosić mundurów, ani jednokolorowych szat. Przynajmniej nigdy nie dostali takiego nakazu od Bertranda, niemniej wyraźnie czerpią inspirację ze sposobu ubierania się kapłana. Również bez jego polecenia, choć nie bez aprobaty, każdy Zilchusian nosi cienką maskę wykonaną z brązu. Ponadto Zilchusianie nie noszą żadnej broni poza długim sztyletem, którego rękojeść jest zdobiona motywem dłoni trzymającej sakiewkę ze złotem, symbol Zilchusa.

Zilchusianie po święcie Warzenia roku 600. wyruszyli z Relikwiami Zilchusa w niekończącą się wędrówkę po domenie Twardy Ząb, Steirchu a następnie być może nawet poza jego granice, niosąc błogosławieństwa Pana Gildii i sławę jego wielkiego kapłana Bertranda. W tej wędrówce, wskutek porozumienia z kapłanką Zilchusa z Istivin, Svetlaną, wyruszyli także podlegający jej oddani Zilchusowi, zapewniając każdej z relikwii liczącą 100 osób eskortę.

Zilchusianie

Family Matters anaronduke MythThrazz