Zilchus

Zilchus (Wielki Pan Gildii, Liczący pieniądze) pośredni bóg Władzy, Prestiżu, Pieniędzy, Interesu i Wpływu.

Zilchus jest popularnym oeridyjskim bogiem przedstawianym jako dobrze ubrany Oeridycjzyk o zwykłym wyglądzie, ale wielkim bogactwie. Będący męzem Sotillion, bratem Kurella i sprzymierzeńcem Rao, Zilchus ma wiele kontaktów, które odzwierciedlają jego zdolność do nawiązywania stosunków, które są kluczowe la człowieka interesu. Jako zajęty bóg, ma on wiele czasu na dążenie do frywolnych celów, ale posiada wiedzę na temat takich rzeczy, ponieważ pozwala mu to na wpływanie na innych. Działa jako pośrednik między bogami, finalizując porozumienia, po tym jak Rao przekona rózniące się grupy do rozmów. Jego symbolem jest dłoń ściskająca sakiewkę ze złotem.

W świecie ludzi pożadanie pieniądza może być przytłaczające. Kontroluj to pożadanie w sobie i wykorzystuj je w innych – jest to klucz do sukcesu i władzy. Cokolwiek dzieje się na świecie, może być zrobione lepiej dla zysku, a ci, którzy poznają te możliwości, są krok przed konkurencją. Polityka i wojna to po prostu dwie rózne formy handlu, jedna wykorzystuje walutę słów, a druga życia. Sztuka polega na tym, by wydawac swą walutę skuteczniej niż robi to przeciwnik.

Kapłani Zilchusa są bezlitośni w interesach i często postrzega się ich jako bezuczuciowych. Są bardzo zaangażowani w interesy i politykę i zawierają umowy nad i pod stołem, w zależności od dyspozycji. pracują dla potężnych kupców, gildii handlowych i rzemieslniczych, polityków czy państw, dokonując transakcji i budując prestiż własny i swych pracodawców. Neofici mają mniej chwalebne zadania, takie jak kierowanie karawanami czy odległymi placówkami kupieckimi, ale niktorzy zatrudniani są w wysoce ryzykownych, ale potencjalnie dochodowych przedsięwzięciach, takich jak przemyt lub szukanie przygód.

http://www.canonfire.com/cfhtml/modules.php?name=News&file=article&sid=998

Wiarę w Zilchusa w Twardym Zębie szerzy Bertrand Czarne Ostrze, z pomocą tzw. Zilchusian, którzy opiekują się Relikwiami Zilchusa.

Zilchus

Family Matters anaronduke MythThrazz