Twierdza przeklętego rycerza

Twierdza jest umiejscowiona w samym sercu wrzosowisk, mało kto wie gdzie dokładnie leży, a jeszcze mniej potrafi do niej doprowadzić bezpieczną ścieżką. Jako, że wrzosowiska są zamieszkiwane przez orki, najprawdopodobniej tylko one mogą posiadać tą wiedzę. Wiadomo, że przeklęty rycerz był kiedyś dobrym paladynem, który popełnił wielki grzech. Od tamtej pory jego zamek popadł w ruinę, a ziemie zamieniły się w bagno. Legendy mówią, że nadal trzyma tam wiele skarbów.

Opisy miejsca twierdzy wskazują na duży kompleks zbudowany z czarnego granitu. Wspominany paladyn na pewno nie zbudował tego zamku, ale przejął go po pokonaniu niejakiego złego „Maure”. Miejscem jego wydają się być bagna blisko Tersten – ale gdzie dokładniej leży, niewiadomo. Na tym wszelkie legendy się kończą.

W suelskich legendach pojawia się słowo „Maure”. Po wielkim katakliźmie, osiem uczniów Slerotina założyło we Flanaess Dom Maure, i rządzili ocalałymi tysiąc lat temu Suelami z zamku Maure. Wraz z czasem i twardymi rządami, Dom Maure stawał się coraz bardziej dekadencki, aż odciął się od świata. Na zamku Maure została nałożona jakaś magiczna pieczęć, aby nikt nie mógł tam wejść, zwaną jako „Nieotwieralne drzwi”.

W Greyhawku często mówiło się o różnych poczynaniach Kręgu Ośmiu. Jedna z takich opowieści mówi o historii sprzed 50 lat, gdy w karczmie „Zielony Smok” pojawił się awanturnik i zaczął opowiadać o zamku, którym włada niejaki Eli Tomorast wraz z niejakimi „Milczącymi” się zadomowił i zajęli się „drzwiami, których nie można otworzyć”. Ponoć ta zwykła przechwałka dotarła do Mordenkainena, który wraz z Bigby, Lordem Yrag, Riggby oraz patriarchą Boccoba zbadali tą sprawę. Pewnym jest, że w kilka tygodni po tej plotce ogłoszono w Greyhawku nagrodę za głowę Eli Tomorast oraz zerwano stosunki z Keolandią.

Twierdza przeklętego rycerza

Family Matters anaronduke anaronduke