Rada Lordów

Rada Lordów powstała po to, aby pomagać w podejmowaniu decyzji królowi oraz aby uniknąć wojen domowych w Sterichu. W radzie zasiada Lord każdej z ośmiu domen oraz król. Każdy Lord ma jeden głos, a król ma głos potrójny. Przyjęto takie rozwiązanie, aby suma głosów była nieparzysta, w celu uniemożliwienia podziału królestwa na dwa obozy które zaczną ze sobą walczyć. Królewski trójgłos też został ustalony w taki sposób z tego samego powodu. Aby przeforsować swoją wizję, król musi znaleźć co najmniej trzech sojuszników którzy podzielą jego zdanie. Nie może więc podjąć samodzielnie decyzji, której sprzeciwiłaby się reszta Lordów.

Obecnie Lord Dov posiada dwugłos – z powodu połączenia domen Ostatniej Nadziei i Daredale. Król Querchard posiada czterogłos – jeden dodatkowy za bycie Lordem Istivin. Razem mogą przegłosować resztę Lordów, ale rzadko się to zdarza aby wszyscy pozostali Lordowie byli przeciwni głosom tych dwóch osób.

Kolejność oznajmiania swojego głosu jest od najmłodszego uczestnika rady do najstarszego – dzięki temu najstarsze, a więc zwykle najbardziej doświadczone osoby mają lepszy wgląd na zdanie innych osób i mogą zawsze w ostatniej chwili zmienić swoje zdanie. Obecnie występuje następująca kolejność głosowania:

  1. Lord Bertrand (dawniej Lady Catherine)
  2. Lady Catherine (dawniej Lord Nathan)
  3. Lord Grumbak
  4. Lord Dov
  5. Lord Vicotor
  6. Król Querchard
  7. Lord Nenniaren

Rada Lordów

Family Matters anaronduke anaronduke