Nessa

Description:

Nessa nie rozpaczała po zniknięciu swojego miestrza, bezwzględność i ambicja były pierwszymi rzeczami których się od niego nauczyła. Z łatwością przeszła przez pułapki które Reinam zostawił w dzielnicy magów i przejeła wszystkie księgi i magiczne przedmioty mistrza. Bez oporów zaczeła uwalniać moce zgromadzone w podziemiach laboratorium, uaktywniać gromadzone przez lata artefakty.
W laboratorium widziano też ją po raz ostatni, dalsze zdarzenia nocy grozy (jak nazwali ją mieszkańcy) pozwalają wątpić czy przeżyła.

Nessa nie przewidziała, że wszystkie istoty które Reinam przyzywał na służbę z chwilą jego zniknięcia wyzwolą się od pętających je więzi magii i nie będą chciały słuchać młodej uczeninncy. Setki żywiołaków postanowiło się zemścić za zniewolenie, a także istoty dużo od nich straszniejsze zamknięte w podziemiach.

W wyniku magicznego szaleństwa które się tej nocy rozpętała połowa mieszkańców straciła życie a reszta musiała ratować się ucieczką. Dzielnica magów spowita jest od dziesięcioleci przez czarnym jak smoła dymem i wielokolorowymi płomieniami których żadne deszcze ani śnieżyce nie potrafią stłumić.

Odważni młodzi pastrze którzy zbliżyli się do starej twierdzy mówią, że czasami na murach i ulicach widać przechdzającą się młodą dziewczynę która czegoś szuka i krzyczy opętańczo z bólu.

Bio:

Mocno opalona, niska Oerdyjka, o dość przeciętnej urodzie. Po opaleniźnie oraz spracowanych dłoniach widać, że jeszcze do niedawna pracowała na swoje utrzymanie fizycznie, prawdopodobnie w rolnictwie. Sytuacja jest dla niej całkowicie nowa i wydaje się być w niej jeszcze odrobinę zagubiona. Zmiana która zaszła w jej życiu, w jej mniemaniu, sama jest magiczna. Do niedawna nie miała nic, była niedostrzegana i przez wielu traktowana jak śmieć. Reinam dostrzegł jednak w jej oczach potencjał magiczny, od tego czasu wszystko się zmieniło. Ma własną komnatę i służkę, je regularnie, może się zajmować rzeczami o których wcześniej nigdy nie śniła. Całkowicie zerwała z wcześniejszym życiem, którego szczerze nieznosiła; przejawem tego jest zmiana imienia, od czasu gdy stała się uczennicą i przybrała szaty nowicjusza przedstawia się jako Nessa, jej prawdziwe imię zna tylko jej mistrz.
I chociaż jest oerdyjskiej krwii, w oczach Reinama więcej warta jest niż czystej krwii suelka; nie liczy się bowiem dla niego ani urodzenie, uroda czy też rasa, ważny jest pierwiastek mocy który ma się w sobie Ci którzy go nie mają są już na starcie gorszym typem człowieka.
Aktualnie pod okiem mentora pracuje nad badaniem czaru, znak maga, uczy się w jaki sposób kształtować magię by była posłuszną siłą. Wolne chwile spędza w bibliotece na gorączkowej nauce czytania, za nic nie chce się przyznać, że jest gorsza i niegodna pokładanego zaufania, Reinam udaje, że nic nie wie o tych “korepetycjach”, które zasięga u starego bibliotekarza, dorzuca jednak staruszkowi kilka złotych monet by ten nie tracił zapału w nauce młodej czarodziejki.

Nessa

Family Matters anaronduke Nyarl