Jarrod, Książę Kordokus

Description:

Jarrod wpisuje się w szaleństwo dziedziców Lordów z czasów Czarnych Ostrzy. Po śmierci swego ojca, Victora, poślubił siłą swoją siostrę Erin. Sprzeciwiającą się temu związkowi wdowę Amy po prostu wtrącił do lochu. Efektem kaziorodztwa były trzy ciąże ze zniekształconymi, martwymi od porodu niemowlęciami. Erin nie mogła wytrzymać tego dłużej i pewnej nocy powiesiła się na gałęzi drzewa rosnącego naprzeciw jej łoża małżeńskiego. Starcy mówią, iż niektórzy widzieli jak się wieszała, ale widok Jarroda w oknie odstraszył ich od pomocy księżniczce. Na pewno Jarrod nie rozpaczał po stracie siostry, a kilka lat później znalazł swoją metodę na przedłużenie swego rodu – zaraził się likantropią. Jako wilkołak szalał po zamku o pełni księżyca, mordując swoją służbę. Przeciwko Lordowi otwarcie przeciwstawiła się kapłanka Ehlonny, Amy, co niestety skończyło się dla niej tragicznie – została rozszarpana przez Jarroda w wilkołaczej postaci. Pozbywszy się kapłanów Ehlonny, Jarrod poszedł dalej za ciosem – rozwiązał Gildię Drwali, która limitowała wycinkę lasu. Ludności nie spodobały się szaleństwa ich nowego Lorda, nie mogli jednak w żaden sposób mu się przeciwstawić. Przez te kilkadziesiąt lat zamek opustoszał, a ludzie zaczęli budować osady w lesie, kilka dni drogi od miejsca gdzie przebywał Jarrod. Jedynie obwarowane miasto Kordokus nadal leży blisko, ale tamtejsi ludzie nie wpuszczają księcia za bramy miejskie. Jarrod został sam. Chociaż poluje na zwierzę, a czasami nawet na swoich poddanych, nie ma komu rządzić. Ludność natomiast przyzwyczaiła się, iż w ich lasach grasuje były książę-wilkołak.

Bio:

Jarrod   oldNieokrzesany I niedouczony. Nie wie co to maniery I etykieta, a herbów nie rozpoznaje. Uwielbia za to przebywanie w dziczy na polowaniach, nieraz zapuszczając się w głuszę samemu bez niczyjego wsparcia. Nawet dobry rycerz, choć od turniejów woli polowania. Tańczyć nie umie, ale umie tropić. Nie rozeznaje się w polityce, ale umie zastawiać sidła. Zupełnie jakby miał się urodzić w rodzinie drwala czy myśliwego. Ale jednego nie można mu odmówić – jest sprawiedliwy i nie działa pochopnie, starając się najpierw wszystko przemyśleć.

- Jarrod to mężny wojownik, ale o spokojnym duchu. Nie interesuje się zbytnio polityką, co najwyżej rzeczami dziejącymi się w domenie jego ojca. Wystarcza mu po prostu życie, które ma, nie chce ani sięgać po więcej, ani bardziej go kontrolować. Można go dobrze wykorzystać, jeśli nadarzy się okazja.

Jarrod, Książę Kordokus

Family Matters anaronduke anaronduke