X - Catherine, Lady Tersten

Description:

Po zaginięciu rodziny Czarne Ostrze, Catherine wraz ze swoją domeną popadła w jeszcze większe zapomnienie. Gdy Istivin upadło przed Panem Cieni, o starej pannie Catherine wszyscy zapomnieli. Informacje o jej śmierci podczas obrony swych włości przed najazdem orków z bagien nie wstrząsnęły nikim prócz Huart – i to tylko dlatego, iż Huart obawiało się napaści orczego wodza Belkzena.

Bio:

Lady Catherine stara się jak może odbudować Tersten, lecz jej możliwości są ograniczone. Formalnie przejęła władzę po swym mężu, który zginął podczas oblężenia zamku. Jednak nie wiadomo, czy ją zatrzyma. Nie jest lubiana przez własnych poddanych, za ucieczkę i zostawienie Tersten zagładzie. Niektórzy twierdzą, że zasłużyła na swą karę utraty męża – inni, że ona nie jest niczego winna, w końcu to Lord wydawał rozkazy. Na dodatek swych własnych kłopotów w domenie, pozostali Lordowie niezbyt zwracają uwagę na jej rozpaczliwe wołanie o pomoc – a nawet chodzą plotki, że Lordowie woleliby widzieć na jej miejscu kogoś, kto potrafiłby sam zająć się swoimi sprawami. Lady Catherine nie jest więc w łatwej sytuacji, a utrata męża nie została jeszcze opłakana.

- Biedna Catherine. Jej domena jest mało ważna dla Sterichu, a nią samą spotkały tylko nieszczęścia w ostatnim czasie. Uważaj z chęcią pomocy dla Tersten. Tersten umiera, a czas na jego odbudowę raczej nie nadejdzie w ciągu najbliższych lat. Utopisz tam wpływy i pieniądze, nie dostając nic w zamian. Armia Tersten jest słaba, dochody slabe, morale słabe, a ludzie nie przepadają za Catherine, choć to nie jej wina. To będą ostre słowa synu, które Ci teraz powiem – ale w polityce nie ma miejsca na głaskanie się po główkach. Dla interesu Sterichu lepiej będzie, jeśli Tersten upadnie lub się od niego odłączy. To jak porzucenie ostatniego wozu w karawanie, który tylko Cię spowalnia, a jego ładunek jest marny. Jeśli czasy nastaną lepsze – Tersten się odbierze, czy pokojem, czy siłą – choć wtedy Catherine pewnie nie będzie nim już rządzić.

X - Catherine, Lady Tersten

Family Matters anaronduke anaronduke