Family Matters

Wizyta w Kordokus, jesień 600.

Prawdopdoobnie 17. Żniw, rok 600

Po śniadaniu Bertrand, Darius, Morgana i Reinam, wyruszyli na wyczarowanych przez Dariusa czarnych koniach aby zbadać sprawę zarazy i suszy, które dotknęły Kordokus.

Po dotarciu na miejsce okazało się, że Victor, Lord Kordokus jest nieobecny. Zamiast niego gości z Twardego Zębu przyjął jego syn, Jarrod, Książę Kordokus, który zaprosił ich na polowanie.

Polowania nie można uznać za udane. Z nudów Reinam wyczarował kolejno wielkiego dzika, jednak młody książe okazał się dość bystry, by nie dać się nabrać na magiczną sztuczkę. Tak samo było, kiedy Reinam wyczarował demona, który “przykleił się” do pleców Morgany. Po powrocie do Kordokus, gości przyjął Lord Victor.

W jego towarzystwie zjedli kolację rozmawiając o polityce. Bertrand starał się przekazać starszego lorda o tym, że dobrym pomysłem jest jeśli nie pomoc, to przynajmniej odciążenie Tersten, aby było gotowe na ewentualny kolejny atak. Niestety bez większego skutku. Wygląda na to, że Lordowi Kordokus, wbrew temu co mówi, wcale nie zależy na spójności Steirchu.

Następnego dnia Bertrand udał się do świątyni Amy, kapłanki Ehlonny, aby zapytać o źródła suszy i zarazy. Jak się okazało, kapłanka jest przekonana, że źródła obu tych nieszczęść są naturalne. Czy mają rację? Prawdopodobnie w przyszłości się okaże.

Comments

anaronduke MythThrazz

I'm sorry, but we no longer support this web browser. Please upgrade your browser or install Chrome or Firefox to enjoy the full functionality of this site.